10.11.2019: Den válečných veteránů >>

... Legionáři umírali, abychom my žili!

 

13.-15.9.2019: Výprava do Záryb  >>

... po prázdninách vyrážíme na náš camp do Záryb. Tábořiště je kvalitně zarostlé a tak nám trvá dvě hodiny, než posekáme vysokou trávu, vše shrabeme, postavíme stany a posadíme se do jídelny k večeři.
Námaha stála za to. veškerý čas trávíme na vodě a hrajeme naše oblíbené hry. Pokračujeme i v naší etapové hře - Po stopách Rychlých šípů.

 

29.6.-13.7.2019: Skautský tábor Zálesák >>

1. den: Stavíme v horách náš skautský tábor.
2. den: Zahájení etapové hry.
3. den:
4. den: Úspěšně jsme postavili jídelnu, vybudovali posezení u slavnostního ohniště, posekali louku, pustili se do výroby vaničky, pokračovali v táborové etapové hře a pozorovali západ slunce nad krkonošskými hřebeny. A dále o poledním klidu naši nejlepší táborový výtvarníci malovali táborové placky a dopisovali kroniku.
5. den: Shrabání posekané louky, zálesácké výrobky, sport, hry ...
6. den: Putování po okolí tábořiště, nákup potravin, táborová hra, sport hry, výroba placek, práce s dlátem, čtení kroniky a posezení u ohně se zpěvem písní.
7. den: Vaření masa na kameni, Morse, luštění šifry, ukončení táborové hry, slavnostní oheň.
8. den: Odjezd vlčat, sobotní pizza, bobová dráha, nákup potravin, vyřezáváni misek, četba knihy.
9. den: Pomníček z 1. sv. války, vaření kohouta a perličky, pokračování v dřevořezbě (misky a mísy). Zítra jdeme na lžíce.
10. den: Trošku nám po ránu přituhlo, razíme na nákup (každý druhý den 10 kiláčků po svých), Morse semaforem, vaření perličky, dlabání lžic.
11. den: Průzkum zaniklé pohraniční vesnice Glasendorf, nalezení historických artefaktů, objevení staré vodárny a vylovení tajemného předmětu. K večeři si děláme bramboráky a probírame dnešní den.
12 den: Trošku té práce (dřevo do kuchyně), stolní hry, lakros, slepí rytíři a práce na miskach a lžících.
13 den: Příprava sliboveho ohně, využití vyřezaných misek, návštěva v táboře, pečení masa na kameni, psaní táborové kroniky a skautský slib Mariana.
14. den: Snídani máme za přijatelného počasí. Pár minut po jídle, nám začíná pršet. Dnes rušíme/uklízíme tábor, tak to máme trošku zajímavější.
15. den: Vše uklízíme, balíme a v pořádku jedeme domů. Cestou z tábora se zastavujeme na luxusním obídku. Děkuji Farma Urbanovi za poskytnutí tábořiště a Микола Микульця za odvoz dětí a materiálu. Pánové, děkuji!

 

4.6.2019: 438. plavba  >>

... testování plavacích vest, nácvik eskymáka a vodní hry

 

17.5.2019: Video o naší činnosti >>

 
 

30.4-1.5.2019: Akce na campu U Piráta  >>

... vodácké dovednosti, sport, zpěv s kytarou, zábava.

 

13.4.2019: Výprava na camp U Piráta  >> 

... drsné počasí, v nohách 30 kilometrů a na lodích další 2 kilometry. Nejsme žádná ořezávátka :-)

 

2.4.2019: 442. plavba >>

Základy vodáctví, sport a hry  :)

 

22.-24.3.2019: Zahájení vodácké sezony >>

Príma parta, suprové počasí. Co více si přát  :)

 

6.2.2019: Stěhování nábytku Jestřába >>

Pomáháme Skautské nadaci Jaroslava Foglara se stěhováním nábytku Jestřába, ze sklepních prostor Junáckého ústředí. Nábytek bude převezen do muzea Jaroslava Foglara ( Ledeč nad Sázavou - zámek ).
Veliký dík patří: Milanu Teslevičovi, Menhartovi a klukům z Tábora.